poniedziałek, 16 września 2013

Pyszne miodowe OCM i recenzja domowego pudru:)

 Witajcie!
Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją mojego pudru-samoróbki, o którym mogłyście przeczytać tutaj:)
Dla przypomnienia puder składał się z domowej mąki ryżowej, odrobiny cynamonu oraz zasypki dla dzieci Babydream:)

Jakie były najważniejsze zadania pudru?

Przeede wszystkim długotrwały mat oraz nie przeobrażenie mojej skóry w pustynię

Jakie zadania zostały spełnione?

Niestety efekt matowej skóry utrzymywał się niesamowicie krótko:( Dłużej działa na moją skórę sama zasypka BD i do stosowania tej metody wróciłam po pudrze. Kolejny minus to malutkie nierozdrobnione idealnie fragmenty ryżu, który osadzał się na skórze i było to odrobinę problematyczne. Jednak na plus jest napewno to, że w czasie jego stosowania nie odnotowałam żadnych skutków ubocznych na skórze:)

Nie żałuję , że go zrobiłam. Żaden kupny produkt nie daje takiej satysfakcji, jak to co możemy zrobić sami . Bez eksperymentowania nie dowiemy się,czy będzie działać:)

A teraz kolejna sprawa, o której chciałam wspomnieć, mianowicie moje odkrycie ostatnich dni w pielęgnacji twarzy - MIÓD!


                                                                    źródło: miodowyraj.c0.pl
Napewno niejedna z Was słyszała o antybakteryjnym działaniu miodu. Do tego dochodzi oczywiście wspaniałe nawilżenie skóry, włosów (choć może rozjaśniać niestety:c). Nie wspominając już o podnoszeniu odporności i wieeelu innych zaletach miodu. Na rynku mamy bardzo duży wybór jego rodzajów. Myślę, że najważniejsze jednak jest to aby był on od zaufanej osoby, niekoniecznie z marketu:)


Miód miodem, ale OCM? 


Od jakiegoś miesiąca stosuję metodę oczyszczania twarzy olejami czyli OCM. W tym celu używałam oleju rycynowego oraz oliwki HIPP ze względu na prosty skład. Ciągle jednak czułam, że to nie jest moje połączenie. Chciałam czymś zastąpić olej rycynowy, mimo tego, że spisywał się naprawdę dobrze. Bardzo ładnie oczyszczał skórę, była po mieszance nawilżona i miękka.
Potem próbowałam OCM samą oliwką, jednak nie oczyszczała tak dobrze a skóra szybciej się przetłuszczała.
Kilka dni temu pomyślałam o maseczce na twarz z miodu i mleka. Zrobiłam ją i nakładając olśniło mnie, że doskonałym zamiennikiem oleju rycynowego może być właśnie miód!:) 
Maseczka dała u mnie świetne rezulataty, więc następnego dnia wypróbowałam miodu jako zastępcy w mieszaninie z HIPP. Jaki był efekt? 
Twarz jak po oleju bardzo dobrze oczyszczona, pięknie nawilżona i w końcu mogę spać spokojnie, bez myśli, że muszę wrócić do żeli do mycia twarzy:D 

A Wy używacie miodu w swojej pielęgnacji?:)

 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uważam, że dżentelmeni nie rozmawiają o oczywistościach, dlatego nie muszę pisać o szanowaniu zdania każdej osoby. Kochajmy się i nie spamujmy:)