środa, 11 września 2013

Gliceryna na ratunek!

Witajcie!

Dziś chciałabym napisać kilka słów o półprodukcie, który każda z nas dostanie bez problemu i w cenie ok.3 złotych lub mniej....Mowa oczywiście o glicerynie:)

                                                                        źródło: www.nokaut.pl
Glicerynę (glicerol) dostaniemy w każdej aptece. Ten niepozorny, przezroczysty płyn może nam bardzo pomóc w pielęgnacji włosów i w utrzymaniu ich nawilżenia.


Jak działa gliceryna?

Gliceryna pomaga naszym włosom w tym, aby woda nie uciekała z nich tak szybko. 

Jak używać gliceryny?

Kilka kropelek należy dodawać do odżywki/maski :) Nie należy przesadzać z ilością. Dodając 15 kropel nie spodziewajmy się efektu wow, ale wręcz odwrotnego. Wystarczą już 3 kropelki. Ja do odżywki daję ich 5 i również dobrze się spisują:)

Jak jeszcze używać gliceryny?

Ja dodaję kropelkę gliceryny do kropelki jedwabiu i tak zmieszaną 'emulsję' (dzięki glicerynie jedwab gęstnieje) nakładam na włosy:) 

Z tego co wiem w okresie zimowym należy uważać z gliceryną, aby nie przesuszyła nam włosów

Myślę, że jest to produkt warty uwagi i napewno swojej ceny. Może nam bardzo pomóc w utrzymaniu nawilżenia:))

A Wy używacie gliceryny?:) 

3 komentarze:

 1. Hurra! Obserwowanie na bloglovin działa! :) Spróbuję jeszcze Cię usunąć z listy blogów na bloggerze i dodać ponownie. Powinny się wyświetlać posty w czasie rzeczywistym.
  Dziękuję :) I czekam na zdjęcia włosów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Używam gliceryny, ale w formulacjach, nie "solo". Świetna jest roślinna gliceryna z Mazideł. Taka jakby super stężona.
  No i roślinna, nie "mineralna". :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gliceryna jest humektantem. Humektanty mają zdolność wiązania wody, dlatego bardzo ważna jest równowaga pomiędzy humektantami a emolientami. Emolienty zapobiegają utracie wody, gdy humektant ma zbyt mało wody wyciąga ją sobie z naszej skóry dlatego trzeba uwazać na glicerynę bo może wysuszyć.

  Zapraszam do zapoznania się z postem :)
  http://advicesprofil.blogspot.com/2015/06/rownowaga-wosowa-pomiedzy-proteinami.html

  OdpowiedzUsuń

Uważam, że dżentelmeni nie rozmawiają o oczywistościach, dlatego nie muszę pisać o szanowaniu zdania każdej osoby. Kochajmy się i nie spamujmy:)