czwartek, 29 sierpnia 2013

Domowa szczotka kompaktowa

      Witajcie:)

Tak jak już wczoraj wspominałam, jakiś czas temu wpadłam na pomysł, aby stworzyć szczotkę w formie w jakiej występuje TT w wersji kompaktowej. Do tego potrzebowałam :
- mydelniczki
- gąbki
- igły i nitki
- szczotki oczywiście:)
Ze względu na to, że moja była już w trochę złym stanie (tj. odklejała się od rączki, przy mocniejszym pociągnięciu calkiem odpadała) było mi na rękę wykorzystanie jej w jakiś inny sposób, aby dalej móc z niej korzystać.

Takie były efekty:


Tak  wygląda moja szczotka gdy jest zamknięta (nigdy jeszcze nie zdarzyło się, by otworzyła się w torbie)


Wszelkie plamki jakie są widoczne to ślady po odżywkach, które nakładałam na szczotkę oraz po lakierze do włosów nakładanym w celu zmniejszenia późniejszego elektryzowania (tak jak mówiłam szczotka popsikana lakierem daje u mnie efekt jedwabistych i miękkich włosów)
Patrząc z góry widać wystawającą delikatnie gąbeczkę, ale to nie jest dla mnie problemem, bo nie zależało mi najbardziej na wizualnym efekcie, a na praktyczności. Początkowo miałam zamiar przykleić gąbkę do mydelniczki jednak zrezygnowałam, bo bardzo utrudniałoby to jej mycie - wiadomo, gąbka moknie, nie miałaby jak wyschnąć.
Oczywiście podstawową różnicą między moim kompaktem a TT jest długość ząbków, ale nie będąc nigdy właścicielką oryginału, nie widzę tego jako wady.

Szczotkę odstawiłam ostatnio na rzecz drewnianego grzebyka z TBS, o którym wspominałam tutaj, który bardzo dobrze się sprawuje. Jednak myślę, że i to czesadło i drugie nie zrobią krzywdy moim włosom stosowane razem:)

Trzymajcie się! 
I buziak dla mojego najcudowniejszego TŻ:*


3 komentarze:

  1. Eeee, podstawową zaletą Tangle Teezer nie jest jej kształt a tworzywo, z którego jest wykonana i długość i grubość ząbków... Twoja TT to zwykła szczotka o.O.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Błagam Cię:D Czy myślisz, że ja uważam, że to Tangle Teezer?:D Przecież to logiczne, że to szczotka najzwyczajniejsza w świecie, a do TT może co najwyżej przybliżać ją to, że ma zamknięcie. Jakbym wierzyła, że to TT to raczej bym nie pisała, że do jego wykonania potrzebujemy szczotki i to jeszcze takiej za 4 zł...:D

      Usuń

Uważam, że dżentelmeni nie rozmawiają o oczywistościach, dlatego nie muszę pisać o szanowaniu zdania każdej osoby. Kochajmy się i nie spamujmy:)